CNC ja EDM Masinad

Tulekahju võib CNC või EDM masinas tekkida hetkega ja ette hoiatamata. Tulikuum metallilaast, purunenud frees, säde või isegi staatiline elekter võivad süüdata jahutusõli. Õli põleb väga kõrgel temperatuuril ja eraldab paksu musta suitsu, mis teeb kustutamise käsikustutiga raskeks - kui mitte võimatuks.

Suurtes tootmishoonetes, kus kasutatakse seadmetel ka õlitolmu kogujaid, levib tulekahju hetkega läbi torude võttes enda alla terve hoone. Sprinklersüsteem võib küll tulekahju kustutada, kuid veekahjustus võib osutuda kulukamaks, kui tulekahju ise.

Firetrace süsteemi saab paigaldada igale CNC või EDM masinale. Firetrace süsteem on alati töövalmis ja kustutab tulekahju ennem, kui tekib suurem kahju. Kustutamiseks kasutab Firetrace CO2 (süsihappegaas) või puhast kustutit nagu Dupont FM-200 või 3M Novec 1230. Need gaasilised kustutusagendid ei juhi elektrit, korrodeeru ega jäta endast jälge. Seega on Firetrace süsteem ohutu nii masinale, kui ka toodetavatele detailidele. Firetrace süsteem põhineb punasel tuletundlikul torul. See toru on spetsiaalselt välja töödatud polümeersete ühendite segu, millega on antud torule täpne purunemispunkt (120C). Toru on hästi painduv, mis teeb paigalduse lihtsaks. Firetrace süsteem kustutab tulekahju sealt, kus ta alguse saab. Kustutus on kiirem, kui teistel süsteemidel. Tulekahju tuvastatakse tekkepõhiselt, terve Firetrace toru on soojustundlik andur. Firetrace süsteemiga ei levi tuli tekkekohast kaugemale.

Travel Turne Tranzito